kolizja

Byliście Państwo uczestnikiem kolizji? Państwa samochód został uszkodzony nie z Państwa winy? Istnieje możliwość finansowania wynajmu pojazdy zastępczego przez firmę ubezpieczeniową sprawcy kolizji. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wynajmu. My pomożemy dopełnić wszystkich formalności. Warunki, które muszą być spełnione:

  • Wynajęty pojazd jest tej samej lub niższej klasy.
  • Udokumentowanie faktu, że pojazd jest niezbędny do pracy (lub ze względu na stan zdrowia) a jego brak spowoduje określone straty finansowe lub zdrowotne.

Naprawa Państwa samochodu może przedłużać się do kilku tygodni. Jednakże wyznacznikiem okresu najmu nie jest, jak to chętnie interpretują firmy ubezpieczeniowe, tzw. technologiczny czas naprawy, ale rzeczywisty czas unieruchomienia pojazdu, bowiem straty spowodowane brakiem samochodu odczuwacie Państwo już od chwili kolizji, a w szczególności kiedy samochodu jesteście fizycznie pozbawieni, gdy przebywa w serwisie. Zgodnie z obowiązującym prawem Ubezpieczyciel nie ma prawa określić maksymalnej stawki za jaką można wynająć pojazd zastępczy, nie może polecić ani nakazać Państwu korzystania z usług konkretnej wypożyczalni samochodów, przysługuje Państwu prawo do wynajęcia pojazdu tej samej lub niższej klasy. Ubezpieczyciel w zakresie OC, zobowiązany jest zaspokoić roszczenia poszkodowanego w takim stopniu, aby nie odczuwał żadnych strat związanych z zaistnieniem szkody.

  Zgodnie z przepisami prawa (Kodeks cywilny art. 361, 363 i 415 Rozporządzenie Ministra Finansów z dn. 24.03.2000 r. DU nr 26 poz. 310 w sprawie OC) ubezpieczyciel w zakresie OC zobowiązany jest zaspokoić roszczenia poszkodowanego w takim stopniu, aby nie odczuwał żadnych strat związanych z zaistnieniem szkody.

Back to top